MEIE KONTAKTID:

phone

TELEFONINUMBER:

+372 5627 8757

email

E-MAIL:

info@3dquality.ee

clock

TÖÖ AEG:

10:00-19:00 | E-R

point

AADRESS:

Lootsi 8, Lootsi Keskus, Tallinn 10151, Eesti

Fotopolümeeride printimine SLA tehnoloogia abil

3D-printimine fotopolümeeriga, kasutades SLA-tehnoloogiat (stereolitograafia), on meetod kolmemõõtmeliste objektide loomiseks fotopolümeeri UV-laseriga kõvenemise teel. See on aditiivne tootmine, mis tähendab objekti kihtide kaupa “kasvatamist”, mis põhineb tarkvaras modelleeritud prototüübil. Seda tehnoloogiat iseloomustab suurim täpsus, kuna kihi paksus ei ületa 50 mikronit. Stereolitograafilised prototüübid ei vaja keerukat töötlemist, välja arvatud tugede eemaldamine, kui neid on. SLA tehnika põhiolemus on järgmine: võrgusilma kastetakse vedelasse polümeeri ühe kihi paksuseni. Pinnale mõjuv ultraviolettlaser “joonistab” objekti, platvormi laseb kihi suurus uuesti alla ja nii edasi, kuni prototüüp on valmis. Stereolitograafiat kasutatakse paljudes tööstusharudes, kuid eriti nõudlik on see meditsiinis, hambaravis, näo- ja lõualuukirurgia valdkonnas, kuna tehnoloogia ja materjalid võimaldavad anatoomilise täpsusega prototüüpe saada. Samuti kasutatakse tehnikat ehte- ja valutootmises, teadustegevuses.

SLA fotopolümeeride omadused

Fotopolümeer SLA võib oma omaduste järgi korrata erinevaid materjale, sealhulgas kummisarnaseid elastseid materjale. Kuid kõige tavalisem fotopolümeer sarnaneb klassikalise ABS plastikuga. See võimaldab teil saada täpseid prototüüpe õhemate seintega (alates 0,7 mm) ja sileda pinnaga. Fotopolümeermaterjali iseloomustab suurenenud kuumuskindlus ja tugevus. Sellest saab printida isegi kõige keerukamaid mehhanisme, sealhulgas liikuvate elementidega mehhanisme.

Kuidas tellida printimist SLA-tehnoloogia abil?

Meie firmas stereolitograafiatehnoloogia abil printimise tellimiseks peate meile esitama faili STL-vormingus mudeliga. Fail peab olema loetav. Kui teil pole 3D-modelleerimise oskusi, võite kasutada meie spetsialistide sarnast teenust. Lisateavet leiate vastavast jaotisest.

3D-printimist teostame stereolitograafiatehnoloogia abil järgmistel seadmetel:

 • Formlabs Form 3 3D-printer (printimisala 145 x 145 x 185 mm.)
 • Anycubic Photon Mono SE 3D-printer (printimisala 130 x 78 x 160 mm.)
 • Anycubic Photon Mono X 3D-printer (printimisala 192 x 120 x 245 mm.)

Kuidas toimub 3D-printimise protsess SLA-tehnoloogia abil?

3D-printimine SLA-tehnoloogia abil fotopolümeeriga toimub vastavalt järgmisele skeemile:

 • STL-faili laadimine 3D-printeri tarkvarasse;
 • fotopolümeervaigu laadimine spetsiaalsesse konteinerisse;
 • prindiparameetrite (kihi suurus jne) määramine;
 • alustage printimist;
 • valmis mudeli hankimine;
 • vajadusel järeltöötlus (pesemine, kuivatamine);
 • puhastamine ja lõplik ultraviolettkiirgus lõplikuks kõvenemiseks.
 • tugede eemaldamine.

Kas vajate stereolitograafilist 3D-printimist? Võta meiega ühendust! Täidame teie tellimuse esimesel võimalusel ja toimetame selle teile kohale.
Faili saate saata e-posti aadressile: tellimus@3dquality.ee

Saada mudel arvutamiseks

  Printimine näited